Cem KURTULUŞ

Fotoğrafçı & Dijital İçerik Üreticisi - Photographer & Digitographer


Hakkımda - About
Cem KURTULUŞ, 10 Mayıs 1983 yılında Üsküdar, İstanbul'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. Lisans eğitimimi Kocaeli Üniversitesinde bitirerek elektrik mühendisliğinden mezun oldum. Yönetim ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği alanında ise yüksek lisansımı Marmara Üniversitesinde tamamladım. 10 yıl kadar uzun bir süreyle çeşitli firmalarda bilişim teknolojileri alanında çalıştım. Dedemin vefatından bir süre önce adam kayırmacılık, ayrımcılık ve siyasi bölünmüşlüğün kurumsal hayata tesir etmesi sonucu Türkiye'deki kurumsal iş hayatımı sonlandırdım. Fotoğrafçılık üzerine eğitimler almaya başladım ve mesleki anlamda bu alanda ilerlemeye karar verdim. İleri düzeyde İngilizce ve temel düzeyde Arapça bilmekteyim. Hiç evlenmedim ve bekarım. 
2000'lerin başında digital fotoğrafçılığın gelişmesi ile fotoğraf çekmeyi hobi edinmem ile fotoğrafçılığa ilgim giderek arttı. İlk olarak Nikon Coolpix S550 kompakt fotoğraf makinesi satın alarak bu konuda deneyimim oldu. En nihayetinde bir fotoğrafçılık kursuna yazılmam ile profesyonel anlamda bu alanda ilk adımlarını attım. Şu anda profesyonel olarak fotoğrafçılık hayatıma devam ediyorum. Halen kendini geliştiren ve ömür boyu öğrenime inanan biri olarak, birkaç kategoride çektiğim fotoğraflarımı bu web sitesi ile ilgilenenlere sunmaktayım. Serbest Fotoğrafçı olarak çalışmaktayım. Fotoğrafçılığa stok fotoğrafçısı olarak başladım sonrasında ise sokak ve belgesel fotoğrafçılığı üzerine projelerde çalıştım. Bu arada stüdyo fotoğrafçılığı kursuna katılarak yapay ışıklandırma ve ürün fotoğrafları çekimini öğrendim. Bir adet Canon EOS R6 kameram, Godox V1 tepe flaşım, üç adet Canon lensim ve de Godox SK400 studio paraflaş setim var. Fotoğraf çekmeyi seviyorum ve her daim kendimi profesyonel anlamda geliştirmek için çalışıyorum. Ayrıca, orta seviye bir Adobe Photoshop kullanıcısıyım ve iyi derecede Adobe Lightroom biliyorum. Büyüleyici görüntüler yakalama deneyimim ile kendine özgün bir fotoğrafçı olmak için çabalarken, görsel açıdan ilgi uyandıran içerikler oluşturmaya çalışıyorum. Kamera ayarlarını anlayan, ışıklandırma tekniklerini ve dijital düzenleme araçlarını bilen yenilikçi becerilere ve güçlü yönetimsel kabiliyetlere sahibim.

In English:
Cem KURTULUŞ, I was born on May 10, 1983 in Üsküdar, İstanbul. I completed my primary and secondary education in Istanbul. I graduated from the department of electrical engineering at Kocaeli University. I completed my master's degree in Management and Information Systems Engineering at Marmara University. I worked in the field of information technologies in various companies for about 10 years. Just before my grandfather's death, I ended my corporate career in Turkey as a result of favoritism, discrimination and political divisions affecting corporate life. I started taking training on photography and decided to progress professionally in this field. I speak advanced English and know basic Arabic. I have never been married and I am single.
With the development of digital photography in the early 2000s, my interest in photography gradually increased as I took up photography as a hobby. I first had experience with the Nikon Coolpix S550 compact camera by purchasing it. Finally, I took my first steps professionally in this field by enrolling in a photography course. Nowadays, I am continuing my life as a professional photographer. As someone who still improves himself and believes in lifelong learning, I present my photographs in several categories to those interested in, via this website. I am working as a freelance photographer, I started photography as a stock photographer then I worked on street and documentary projects. Meanwhile, I attended to learn the studio photography and how to use artificial light and start to shoot product photos. I have a Canon EOS R6 full frame camera, a Godox V1 speedlight flash, three canon lenses and a set of Godox SK400 studio flashes. I love to taking photos and trying to improve professionally myself always. Also, I am an intermediate Adobe Photoshop editor and have a good level of Adobe Lightroom. I am trying to be a creative Photographer with extensive experience capturing stunning images and creating visually compelling content. I have innovative skills with comprehensive understanding of camera settings, lighting techniques and digital editing tools and strong management skills.
Back to Top